Finał WOŚP

WOŚP zagrała w Naszej Gminie po raz trzeci.
28. FINAŁ WOŚP grał w tym roku dla dziecięcej medycyny zabiegowej, u nas rozpoczął się już od wczesnych godzin porannych.15 wolontariuszy ze szkół w Suchorzu i Trzebielinie ruszyło na swoje trasy aby zebrać jak najwięcej pieniędzy na tegoroczny finał. 12.01.2020 roku o godzinie 13 rozegrany został turniej piłki siatkowej na Sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Trzebielinie. W turnieju udział wzięło 6 drużyn. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Pan Andrzej Labuda. Oto wyniki turnieju:
1 miejsce- drużyna „Green team”
2 miejsce- drużyna „Nadleśnictwo Trzebielino”
3 miejsce- OSP Trzebielino
4 miejsce- Drużyna z Kołczygłówek
5 miejsce- Młodzi Green team
6 miejsce- reprezentacja SP Trzebielino
Dalsza część WOŚP rozpoczęła o godzinie 16 się na Sali widowiskowej przy Bibliotece Gminnej w Trzebielinie. Na scenie zaprezentowały się dzieci ze szkół i przedszkoli SP Trzebielino, SP Starkowo oraz SP Suchorze. Oczywiście nie zabrakło licytacji, przekazanych przez mieszkańców gminy fantów kupionych bądź też zrobionych przez nich samych. Przy tej okazji okazało się jak wiele utalentowanych osób mamy w naszej gminie. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwała Pani Krystyna Michalak- animator z Gminnej Biblioteki w Trzebielinie oraz niezastąpiony w roli prowadzącego, Pan Łukasz Formela. W czasie trwania całej imprezy można było kupić los w loterii fantowej, którą poprowadziła Honorata Ślusarska. Kupując los, można było wygrać expres do kawy ufundowany przez sekretarz Gminy panią Grażynę Bodnar wraz z córką Joanną Podczas imprezy można było skosztować przepysznych ciast przygotowanych przez pracownice instytucji publicznych z naszej Gminy ,były gofry, przepyszna zupa, oraz kawa i herbata. Na najmłodszych ( i nie tylko!) czekały również lody. Wszystkimi smakołykami częstowali nas wolontariusze ; pracownicy Szkoły Podstawowej w Trzebielinie, Biblioteki Gminnej w Trzebielinie, oraz młodzież szkolna .O godzinie 20.00 wspólnie zapaliliśmy „Światełko do nieba”, były to zimne ognie, nad naszym bezpieczeństwem czuwali strażacy z OSP Trzebielino.
Podczas trwania imprezy panie z Gminnej Opieki Społecznej w Trzebielinie, na bieżąco liczyły zebraną kwotę. W tamtym roku udało się zebrać niewiarygodną sumę 13 813,49 złotych oraz 7,13 euro. Kiedy na tablicy pojawiała się coraz to większa kwota, przecieraliśmy oczy ze zdumienia. Pobiliśmy nasz zeszłoroczny rekord i w tym roku zebraliśmy; 21,572.39, jest to kwota większa o 7 tysięcy od ubiegłorocznego wyniku. Brawo my.
Zorganizowanie tegorocznego finały nie byłoby możliwe gdyby nie nasi wspaniali Darczyńcy i Wolontariusze. Podczas tego finału pieniądze do puszek zbierali:
Nikola Gadomska, Aleksandra Nisztuk, Laura Synakowska, Oskar Rutkowski, Tomasz Jagiełło, Wiktor Welzandt , Zuzanna Kierzk, Kacper Golis, Konrad Złośnik, Anna Jaciubek, Wiktoria Lew Kiedrowska, Aleksandra Zawistowska, Paulina Gonciarz i Oliwiia Pluto Prądzyńska, Honorata Ślusarska.

Darczyńcami na licytację i loterię 28.FINAŁU WOŚP byli:
1 Urząd Gminy wraz z Radą Gminy z Trzebielina
2 GOPS- Trzebielino