Spotkanie przedświąteczne

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi przedświąteczne spotkania i płynące z serca życzenia. W Bibliotece Gminnej w Trzebielinie tradycją stało się, że pracownicy biblioteki wraz z Czytelnikami i Przyjaciółmi spotykają się co roku w grudniu, by podsumować mijający rok.

Taki też charakter miało przedświąteczne spotkanie w bibliotece, które odbyło się 20 grudnia. W spotkaniu uczestniczyli miłośnicy książek, rękodzieła i sztuki kulinarnej z klubów działających przy bibliotece, a także sołtysi, najlepsi czytelnicy 2019 roku: Barbara Dziendziela i Dorota Danielewska oraz emerytowani pracownicy biblioteki. Swoją obecnością uroczyste spotkanie zaszczycili: Pan Ludwik Szreder dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tuchomiu i chór „Sami swoi” z Tuchomia.

Koncert kolęd w wykonaniu chóru pod dyrekcją Pana Patryka Tryby wprowadził uczestników spotkania w iście świąteczny nastrój. Pełnych radości i życzliwości Świąt Bożego Narodzenia oraz spokoju i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym 2020 Roku- życzyła wszystkim przybyłym dyrektor biblioteki Pani Krystyna Podraża. Spotkanie było też okazją do podziękowania za wspólnie spędzony rok i obdarowania gości upominkami przygotowanymi przez pracowników biblioteki. Bożonarodzeniową atmosferę wniosły stoły przystrojone w ozdoby świąteczne, oczywiście własnego wykonania,  potrawy wigilijne jak również słodkości własnego wypieku przyrządzone przez pracowników biblioteki, świetlic wiejskich i przyjaciół.

Nie obyło się także bez niespodzianki przygotowanej przez sołtysów dla odchodzącej na emeryturę dyrektor biblioteki Pani Krystyny Podraża. Były życzenia, podziękowania, moc wzruszeń i gromkie Sto lat!.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzone przepiękne chwile i życzymy Spokojnych Świąt oraz Szczęśliwego nowego 2020 Roku!