Dotacja na zakup nowości wydawniczych

Biblioteka Gminna w Trzebielinie, tak jak w latach wcześniejszych, przystąpiła do realizacji Programu Wieloletniego na lata 2016-2020 „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Celem Programu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych.

Biblioteka na zakup nowych pozycji książkowych otrzymała dofinansowanie w wysokości 9333,00 zł.

Zachęcamy do zgłaszania swoich propozycji książkowych, które według Państwa powinny znaleźć się w księgozbiorze biblioteki. Będziemy je uwzględniać przy dokonywaniu zakupów.