Warsztaty mydlarskie

W czwartek 04.07.2019r. w Bibliotece Gminnej w Trzebielinie odbyły się warsztaty mydlarskie 🧼🧽 Warsztaty zostały sfinansowane ze środków Fundacji Dorzecza Doliny Słupi w Krzyni. Do zrobienia mydełek potrzebowaliśmy mydlanej bazy glicerynowej, olejki eteryczne o różnych zapachach, piling; różany i z ostropestu, suszone płatki kwiatów i barwniki. Panie uczestniczące w spotkaniu miały dużo frajdy w samodzielnym przygotowaniu mydełek. Powstały naprawdę przepiękne mydełka o cudownych zapachach i różnych kształtach. Na koniec zostały zapakowane w celafon przyozdobioną lawendą oraz muszelkami. Uczestniczki dostały mydełka w prezencie. Zajęcia najwidoczniej bardzo się spodobały gdyż panie wyraziły chęć uczestniczenia jeszcze raz w takich warsztatach. Zajęcia przygotowała i poprowadziła animator kultury Krystyna Michalak.