Czytam, więc jestem

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek-program promocji czytelnictwa i bibliotek. Tegoroczne hasło to #biblioteka za tym kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Dnia 8 maja gościliśmy kl. Va wraz z Panią Elżbietę Fijałkowską z miejscowej szkoły.
Celem spotkania było utrwalenie nawyku kontaktu z książką, rozwijanie pamięci, języka i wyobraźnię, zapoznanie się z literaturą dla dzieci, odpowiadanie na zadane zagadki związane z tytułami utworów. Dzieci podzieliły się swoimi ulubionymi tytułami książek a na koniec każdy odczytał fragment książki ,,Zaczarowana zagroda” Czesława Centkiewicza.