Wspolne czytanie „Przedwiosnia”

W Bibliotece Gminnej w Trzebielinie odbyła się kolejna odsłona Narodowego Czytania. Lekturą siódmej edycji Narodowego Czytania było „Przedwiośnie”, ostatnia powieść Stefana Żeromskiego, opublikowana w 1924 roku.

Tegoroczna formuła czytania różniła się nieco od poprzednich. Zrealizowana została
w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece. W czytelni biblioteki zebrali się miłośnicy czytania, żeby zaprezentować i wysłuchać powieści Stefana Żeromskiego, która w 100-lecie Niepodległości Polski nabiera szczególnego znaczenia. Obecność Pana Tomasza Czechowskiego z małżonką dodatkowo uświetniła czytelnicze spotkanie.
Fragmenty „Przedwiośnia” czytali lektorzy: Teresa Gawlik, Teresa Jedlecka, Justyna Rapita, Izabela Rapita, Krystyna Surowicz, i Jan Kotowski. Przerwy pomiędzy czytanymi fragmentami wypełnione zostały informacjami pozwalającymi lepiej wczuć się w klimat powieści i wydarzenia w niej rozgrywające się.
Następnie, przy kawie i słodkościach, toczyły się ożywione rozmowy o Polsce i naszej „małej” Ojczyźnie. Spotkanie wzbogaciła wystawa poświęcona życiu i twórczości Żeromskiego.

Dziękujemy miłośnikom polskiej literatury za obecność. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję, a zwłaszcza lektorom: Teresie Gawlik, Teresie Jedleckiej, Justynie Rapita, Izabeli Rapita, Krystynie Surowicz i Janowi Kotowskiemu. Dziękujemy Danucie Kamińskiej i Danucie Gawrońskiej za wypożyczenie użytkowych przedmiotów potrzebnych do zaaranżowania wystawy.
Zapraszamy po książki, a kto przyjdzie do biblioteki z własnym egzemplarzem powieści Stefana Żeromskiego, może liczyć na wbicie do niego okolicznościowego stempla.