Swieto Matki Boskiej Zielnej

Już od kilku lat spotykamy się na sali przy Bibliotece Gminnej w Trzebielinie z okazji Święta Matki Boskiej Zielnej. W tym roku ogłosiliśmy konkurs na bukiet zielny, do konkursu zgłoszono 9 bukietów. Kryterium oceny była ilość ziół, zbóż, owoców i warzyw użyta do kompozycji, estetyka wykonania, oraz kształt kompozycji. Salę na tę okazję udekorowaliśmy pięknymi kwiatami, była też wystawa z książek i prasy kolorowej o tematyce roślinnej. Animator kultury Krystyna Michalak powitała przybyłych gości i opowiedziała o genezie Święta Matki Boskiej Zielnej. Osoby które nie miały bukietów mogły je wykonać u nas z dostępnych kwiatów i ziół. Naszych gości poczęstowaliśmy zupą krem z cukinii, sałatką dietetyczną z sałat; rukoli, rzymskiej, roszponki, pomidorów suszonych w oliwie, prażonych pestek słonecznika, makaronu, serka mozarella, przyprawionej oliwą z ziołami i sokiem z cytryny. Na deser była kawa i ciasto drożdżowe ze śliwkami i kruszonką. Jury w składzie Iwona Szczęsna ,Krystyna Michalak oceniło sposób i jakość wykonania bukietów. Ocena była bardzo trudna, ponieważ wszystkie bukiety były piękne. Wybraliśmy 4 najpiękniejsze kompozycje; pani Krystyny Siekluckiej (1m.) , Ewy Kajat (2m.), Surowicz Krystyny (3m.) oraz Teresy Gawlik(wyr.óznienie). Trud uczestniczek konkursu na bukiet zielny nagrodziliśmy drobnymi upominkami .