Powitanie Lata 2018

,,Powitanie lata” to impreza zorganizowana przez Bibliotekę Gminną w Trzebielinie 29 czerwca o godzinie 21:00 na pomoście przy Jeziorze Trzebielińskim . W przepięknej scenerii natury przy zachodzie słońca, oraz pięknej muzyce dziewczęta i kobiety w białych sukniach i wiankach na głowach z kwiatów i ziół weszły na pomost zapalając lampiony, które zdobiły molo. Krystyna Podraża dyrektor biblioteki otworzyła imprezę i przywitała zaproszonych gości: Tomasza Czechowskiego wójta gminy wraz z małżonką oraz Ewę Wilma Guzowską sołtys Suchorza. Impreza składała się z trzech etapów. W pierwszym etapie nastąpił pokaz obrzędu Nocy Świętojańskiej; taniec przy ogniu, następnie dziewczęta wrzuciły wianki, jedna z dziewcząt wołaniem w rytm muzyki wypatrywała ukochanego, który przypłynął łódką pod pomost, wspiął się na molo by włożyć wybrance wyłowiony wianek. Taniec zakochanych przy ogniu zakończył część obrzędową. W drugim etapie wystąpiły dzieci z Suchorza przygotowane przez bibliotekarki z Filii bibliotecznej w Suchorzu. Ostatnim etapem był występ grupy wokalnej- mieszkanek Trzebielina i Dolna pod przewodnictwem Pani Haliny Kotłowskiej- Pisarczyk. Odbył się także konkurs na najpiękniejszy wianek. Imprezę zakończyło wspólne biesiadowanie i ognisko. Dyrektor Biblioteki Gminnej w Trzebielinie wraz z pracownikami serdecznie dziękuję za hojność i okazane wsparcie naszym darczyńcom, a są to: Joanna i Daniel Chwarzyńscy, Joanna i Mariusz Bzowscy, Sabina i Piotr Jażdżewscy, Alina i Rajmund Chwarzyńscy, Małgorzata i Paweł Kos, Agnieszka i Andrzej Podraża. Szczególne podziękowania składamy Pani Halinie Kotłowskiej Pisarczyk za przygotowanie grupy wokalnej, poświęcony czas i wsparcie. Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym przy organizacji imprezy. Mamy nadzieję, że to wydarzenie wpisze się na stałe w nasz kalendarz impre.