Noc Bibliotek 2018

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.
Biblioteka Gminna w Trzebielinie wzięła udział w tej akcji po raz drugi. O godz. 19.00. przy Sali widowiskowej rozpoczęło się uroczyste powitanie uczestników przez Panią Krystynę Podraża dyrektor biblioteki. Następnie został odczytany wiersz ,,Abecadło’’. W czytelni została wyświetlona prezentacja multimedialna z Nocy Bibliotek 2017 i wspominaliśmy ubiegłoroczne nocowanie w bibliotece.
Atrakcją wieczoru była Tajemnicza Skrzynia z której wyciągane były elementy związane z tytułem książki oraz zostały odczytane fragmenty danej książki- ,,Słowik”, ,,Kopciuszek’’, ,,Złota rybka’’, ,,Dziewczynka z zapałkami’’ czy ,,Kot w butach”. Następnie komiksowi bohaterowie Kajko i Kokosz zabrali nas w świat fantasy, gdzie dzieci mogły ,,przelać’’ swoją wyobraźnię na kartkę- efekty ich prac można zobaczyć w bibliotece. Po przepysznej kolacji, która została zrobiona przez panie z Klubu Kulinarnego działający przy bibliotece, nastąpiło nocne szycie poduszek-chmurek, tańce, zabawy, oglądanie filmu, bitwy na poduszki a także kalambury i malowanie buziek. Szukaliśmy w całej bibliotece tegorocznego hasła-RZECZPOSPOCZYTA na półkach z książkami, w książkach i miedzy książkami. W rezultacie o 5.30 zasnęła trójka dzieci, reszta hasała do rana. O świcie wspólne śniadanie i niestety pożegnanie.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne czytanie i aktywne działanie oraz Pani Dorocie Grzegorczyk dyrektor miejscowej Szkoły a także Panu Arkadiuszowi Kuklińskiemu kierownikowi ZUK i pracownikom za włączenie się w akcję.