„Z książką na start”

Szanowni Państwo,
mamy zaszczyt zaprosić Państwa oraz Wasze dzieci do udziału w akcji „Z książką na start”, organizowanej przez Fundację Metropolia Dzieci, a realizowanej przez Bibliotekę Gminną w Trzebielinie.
Projekt „Z książką na start” jest skierowany do dzieci w wieku od 0 do 6 lat i ma na celu promocję czytel-nictwa oraz zapraszanie Rodziców do spędzania czasu wspólnie z dzieckiem – w doborowym towarzystwie książki. Serdecznie zachęcamy całe rodziny do odwiedzenia Biblioteki Gminnej w Trzebielinie, by przyłą-czyć się do akcji „Z książką na start”.
Podczas pierwszej wizyty w Bibliotece, Mały Czytelnik otrzyma imienną kartę biblioteczną upoważniającą do wypożyczenia książek. Oprócz karty przekażemy Paszport Biblioteczny, do którego Bibliotekarz wbije pieczątkę po każdorazowej wizycie zakończonej wypożyczeniem minimum jednej książki. Po uzbieraniu 10 pieczątek na Małego Czytelnika czeka nagroda w postaci imiennego dyplomu potwierdzającego jego czy-telnicze zainteresowania.
Aby jeszcze bardziej zachęcić Państwa do wzięcia udziału w naszej akcji przygotowaliśmy książki w prezen-cie – na dobry start
Gorąco zachęcamy Państwa do wzięcia udziału projekcie „Z książką na start”. Biblioteki to naprawdę wspa-niałe miejsca, gdzie można spędzić czas wspólnie z dzieckiem. Jednak przede wszystkim zachęcamy do wspólnego, głośnego czytania książek.
Badania potwierdzają, że głośne czytanie dziecku:
• Zaspokaja jego potrzeby emocjonalne: miłości, uwagi, stymulacji.
• Buduje mocną więź pomiędzy rodzicem i dzieckiem.
• Wspiera rozwój psychiczny dziecka i wzmacnia poczucie własnej wartości.
• Uczy poprawnego języka, rozwija zasób słów, daje swobodę w mówieniu.
• Uczy samodzielnego myślenia: logicznego, przyczynowo-skutkowego, krytycznego.
• Rozwija poczucie humoru.
• Zapobiega uzależnieniu od telewizji, komputera i gadżetów elektronicznych.
• Kształtuje na całe życie nawyk czytania i poszerzania wiedzy.

Aby dowiedzieć się więcej o naszej akcji zapraszamy na www.zksiazkastart.pl oraz do Biblioteki Gminnej
w Trzebielinie.
Akcja została objęta patronatem honorowym: Instytutu Książki, Biblioteki Narodowej, Stowarzyszenia Bi-bliotekarzy Polskich oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Projekt dofinansowano ze środków Mini-stra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Metropolia Dzieci, Województwa Pomorskiego, Polskiej Spółki Gazownictwa, Fundacji KGHM oraz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie.

MIŁOŚĆ DO KSIĄŻEK JEST PREZENTEM NA CAŁE ŻYCIE.📚