Bylo odjazdowo!

Było odjazdowo!
We wtorek, 8 maja 2018 roku, już po raz szósty Biblioteka Gminna
w Trzebielinie zorganizowały rajd rowerowy pod hasłem „Odjazdowy Bibliotekarz”.
„Odjazdowy Bibliotekarz” to ogólnopolska akcja mająca na celu propagowanie idei aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, popularyzowanie turystyki rowerowej, a przede wszystkim integrację środowiska bibliotekarskiego z lokalną społecznością oraz kreowanie pozytywnego wizerunku biblioteki.
W tegorocznym rajdzie wzięło udział około 80 osób: bibliotekarze, nauczyciele, młodzież ze szkół podstawowych i czytelnicy. Jak co roku do bibliotecznej akcji włączył się Tomasz Czechowski wójt gminy Trzebielino. Tradycyjnie grupy rowerzystów wystartowały
z poszczególnych miejscowości gminy Trzebielino, by dotrzeć do gościnnego Zielina. Pogoda była wymarzona, było słonecznie, humory dopisywały. Po drodze można było podziwiać leśne krajobrazy i podpatrywać naturę. W Zielinie rowerzystów powitała Krystyna Podraża dyrektor Biblioteki Gminnej w Trzebielinie. Tam też organizatorzy przygotowali czytelniczo-integracyjne niespodzianki: pieczenie kiełbasek w ognisku, głośne czytanie, bańki mydlane, prezentacje odjazdowych okrzyków przez młodzież szkolną oraz literacki quiz. Główną, „słodką” nagrodę wywalczyła grupa ze szkoły w Trzebielinie. Piknik zakończono rozdaniem pamiątkowych dyplomów.
Po rajdzie pozostały już tylko zdjęcia i miłe wspomnienia. Wszystkich zainteresowanych rajdem „Odjazdowy Bibliotekarz” zapraszamy już za rok!.

Dziękujemy wszystkim, bez których rowerowa wycieczka nie mogłaby się udać. W pierwszej kolejności składamy podziękowania i wyrazy uznania wszystkim uczestnikom. Dziękujemy dyrektorom szkół: Beacie Kiedrowskiej, Irenie Gałczyńskiej, Dorocie Grzegorczyk oraz nauczycielom: Ewie Surmie, Józefie Reclaw, Andrzejowi Labudzie, Jarosławowi Wasylukowi, a także sołtysom: Krystynie Kwasigroch, Ewie Wilma-Guzowskiej, Halinie Drobińskiej.