Tlusty Czwartek 2018

Biblioteka Gminna w Trzebielinie stara się podtrzymywać tradycje Tłustego Czwartku. Już od 14 lat odbywają się Tłustoczwartkowe spotkania tak zwany Babski Comber. W tym celu organizujemy spotkanie dla mieszkańców z degustacją wypieków karnawałowych. Pączki i faworki do degustacji przygotowały panie Surowicz Krystyna, Gawlik Teresa ,Pawlik Krystyna, Michalak Krystyna z Klubu Kulinarnego. Co roku ogłaszany jest konkurs na najsmaczniejsze pączki upieczone przez mieszkanki Trzebielina. W tym roku do konkursu zgłosiły się trzy panie .Komisja konkursowa w składzie Krystyna Surowicz, Danuta Kropielnicka oraz Bogdan Pawlus uznała że najsmaczniejsze pączki upiekła pani Janina Matyszewska, która zajęła 1 miejsce, panie Krystyna Rutkowska oraz Krystyna Sieklucka zajęły exewo 2 miejsce. W nagrodę za udział w konkursie panie otrzymały upominki wykonane przez Justynę Sadyś-koordynatora świetlic . Uczestnikom spotkania ,animator kultury Krystyna Michalak opowiedziała o historii Tłustego czwartku oraz przeprowadziła kilka konkursów .Konkurs na najszybsze zjedzenie pączka wygrała Dorota Czarnowska , na zjedzenie pączka bez oblizywania się wygrała pani sołtys Danuta Kropielnicka,  największą ilość nazw wypieków karnawałowych wymieniła Jadwiga Itczak. Dziękujemy Radzie sołeckiej z Trzebielina za zasponsorowanie artykułów spożywczych do zrobienia wypieków karnawałowych.