Dobre maniery ulatwiaja zycie nie tylko szympansom

26 października zaprosiliśmy klasę drugą z miejscowej szkoły podstawowej na lekcję biblioteczną. Tym razem tematem lekcji były ”Dobre maniery” w oparciu o opowiadanie pod tytułem „Dobre maniery ułatwiają życie nie tylko szympansom”. Dzięki lekcji bibliotecznej uczniowie utrwalili swoją wiedzę na temat kulturalnego stylu życia, oraz konieczności przestrzegania form towarzyskich i reguł grzecznościowych w codziennym życiu.

Opowiadanie pod tytułem „Dobre maniery ułatwiają życie nie tylko szympansom”  i wiele innych odnaleźć można w książce Barbary Stańczuk „ Bajki pomagajki… na dobry dzień i jeszcze lepsze jutro”. Zachęcamy do lektury!
Dziękujemy uczniom i nauczycielce- Pani Grażynie Pszenicznej za aktywne spędzenie czasu z książką w naszej bibliotece.