Szkolenie Ogrodnicze – ,,Przygotuj ogród do wiosny jesienią”

Na Sali przy Bibliotece Gminnej w Trzebielinie 28.09.2017 r. odbyło się szkolenie ogrodnicze, które poprowadziła pani Grażyna Pańczyk z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Bytowie. Na spotkanie licznie przybyli mieszkańcy Trzebielina, którzy wysłuchali z uwagą jak najlepiej przygotować ziemię, rośliny wieloletnie, drzewa i krzewy owocowe do zimy, aby na wiosnę pięknie rosły a póżniej obficie owocowały. Uczestnicy szkolenia zadawali prelegentce pytania dotyczące uprawy ziemi i roślin. Pani Grażyna Pańczyk udzielała bardzo obszernych odpowiedzi. Niespodzianką spotkania była degustacja dania regionalnego zrobionego z najbardziej popularnych warzyw jesiennych; ziemniaków ,kapusty i cebuli. Były to Kluski Szare z Kapustą Szmurowaną – w przygotowaniu pomogła nam pani Krystyna Sieklucka, która zawsze bardzo chętnie służy pomocą i radą -dziękujemy. Do kawy i herbaty nie mogło zabraknąć szarlotki z tegorocznych jesiennych jabłek z nutką pomarańczową. Szarlotkę przygotowała pani Grażyna Pańczyk, wszyscy zgodnie stwierdzili, że była bardzo smaczna. Ozdobą wystawy towarzyszącej szkoleniu były olbrzymie okazy dyni wychodowane przez panią Janinę Kochel, dynie ozdobne przekazane przez I. Melchert, cukinie i dynie wychodowane przez pana Jerzego Dobka. Dziękujemy wszystkim którzy pomogli w jakikolwiek sposób, w przygotowaniu tego spotkania.