Ogolnopolski Dzien Glosnego Czytania

Obchodzony 29 września Dzień Głośnego Czytania stał się znakomitą okazją do zaproszenia dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzebielinie.
Uczestnikami spotkania byli uczniowie z kl. 4a wraz z nauczycielką Panią Alicją Kisielewską, którzy przyszli, aby posłuchać głośnego czytania, poczytać i podyskutować o książce ,,Koszmarny Karolek i tajny klub”- Francesca Simona
Na początku spotkania młodszy bibliotekarz Sandra Kamińska, wyjaśniła dlaczego się spotkaliśmy oraz jakie plusy wnosi w życie młodego człowieka GŁOŚNE CZYTANIE; stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.
Do głośnego odczytania ,, Koszmarnego Karolka” zostały wybrane cztery osoby z podziałem na rolę: Julia Zabrocka, Marta Rudzińska, Mateusz Beger i Łukasz Wołczyński oraz nie zabrakło lektora- została nim Pani Krystyna Michalak animator kultury. Na stole przy którym zasiadły dzieci wyeksponowano również inne książki a największą uwagę przykuły ,,Beki, smarki, pierdy…czyli co się dzieje w moim ciele” oraz ,,Daj upust emocjom”.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001r. Dziękujemy za przybycie.